Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl »

Opinie

Opinie

 

Często  korzystam  z  KATALOGU  INŻYNIERA - jest  to  opracowanie , które  szybko  pozwala  wybrać  materiał lub  pozyskać  wykonawcę  na  roboty, natomiast  zawarte  dane  techniczne ułatwiają   rozpoznanie  co  do  możliwości  zastosowania  materiału. Jednak  ostatnio  napotkałem  na  trudności  w  znalezieniu  materiału, który mógłbym  zastosować  -  chodziło  mi  o  najlepszą  izolację  termiczną przy  jak  najmniejszej  jej  grubości - może  taka  pozycja  wyjątkowo mogłaby  znaleźć  się  - nawet  poza  katalogiem  w  innych  informacjach np. w  miesięczniku INŻYNIER BUDOWNICTWA .Ogólnie  wszystkie  KATALOGI INŻYNIERA - zarówno  budownictwo  ogólne , jak  i inżynieria  środowiska są  pomocne  w  mojej  pracy  zawodowej, która  polega  na  projektowaniu , kierowaniu  i  nadzorami  budów  różnych  wielkości, jak  i  doradzaniu inwestorom  na  etapie  przygotowania  inwestycji  i  w  trakcie  jej realizacji .

Ryszard  Nowicki
ŁOD/BO/0256/02
Właściciel firmy inwestycyjnej


Katalogi Inżyniera Państwa Wydawnictwa są produktem udanym. Można w ich znaleźć wiele informacji zarówno o producentach, dystrybutorach materiałów oraz sprzęcie i usługach z branży budowlanej. Są pomocne zarówno dla projektantów, wykonawców jak i montażystów. Ciekawym uzupełnieniem katalogów jest wykaz aktualnych norm z branży budowlanej.

Edward Jawor
MAP/BO/3352/01


KATALOGI INŻYNIERA (instalacje oraz budownictwo) zawierają szczegółowe parametry techniczne (karty techniczne) materiałów i urządzeń stosowanych w budownictwie. Dodatkowo szczegółowe dane o producentach, informacje techniczne, technologiczne, rysunki poglądowe. Bardzo praktyczna jest też strona internetowa, która umożliwia szybki dostęp do danych o wszystkich produktach danego producenta. Katalogi moim skromnym zdaniem są bardzo dobrze opracowane biorąc pod uwagę przedstawione karty techniczne produktu jak również samą szatę graficzną katalogu. W mojej pracy (inspektor nadzoru) jest potrzebny i na pewno nieraz będę do niego sięgał i korzystał z wielu danych zawartych w w/w katalogach. Duży plus za rozmiary oraz papier. Tak trzymać.

Stanisław Potapiński
Inspektor Nadzoru
ZAP/BO/1908/01


"KATALOG INŻYNIERA budownictwo ogólne" jest wydaniem bardzo trafionym. Korzystam z niego często przy poszukiwaniu producentów materiałów budowlanych, często w sytuacjach gdy trzeba inwestorwi podać kilka propozycji materiałowych. Zdarza się również, że klient proponuje  materiały producenta którego trzeba zlokalizować terytorialnie. Katalog jest przejrzysty, posiada podstawowe informacje na temat produktów.

Węglarz Zbigniew
MAP/BO/6440/02


Jestem inżynierem budowlanym o specjalności konstrukcje budowlane i inżynierskie. Po zapoznaniu z katalogiem oraz po zasięgnięciu opinii u kolegów instalatorów chciałbym podzielić się spostrzeżeniami. Zaletą na pewno jest mała, zeszytowa forma, którą zawsze można zabrać w teczkę na spotkanie na budowie i nie stanowi dużego balastu. Taki zbiór producentów-firm, ich danych teleadresowych i wytwarzanego asortymentu w jednej publikacji pozwala szybko znaleźć poszukiwany element lub firmę. Sam znalazłem firmę dużo szybciej niż za pomocą wyszukiwarki w Internecie. Dużą zaletą są także zamieszczone zdjęcia, które na naradach budowlanych mogą ułatwić sprawę i osobom mniej zorientowanym oddać istotę sprawy. Brakuje natomiast cen materiałów, ale zdaję sobie sprawę, że trudno podać w roczniku ceny, które będą zawsze aktualne, a i sam katalog byłby obszerniejszy i mniej poręczny.

Konrad Nowowiejski
KATALOG INŻYNIERA przydaje się przy poszukiwaniu dostawców danych materiałów, dzięki przejrzystej budowie katalogu jest to łatwe i szybkie do wykonania. Oczywiście chciałbym żeby ten katalog rozwijał się pod względem firm w nim zawartych. Łatwiej mieć wszystko w jednym miejscu, podzielone i pod ręką. Mam nadzieje, że w dalszym ciągu będą się te katalogi tak dynamicznie rozwijać. Polecam każdemu te katalogi wspaniała pomoc w pracy.

Artur Cisło
MAP/IS/0484/07

KATALOGI INŻYNIERA są przejrzyste i dostatecznie wyczerpujące aby można znaleźć materiał lub produkt, który chce się zastosować lub wdrożyć w projektowany czy remontowany obiekt. Liczę że KATALOG INŻYNIERA będzie na bieżąco uzupełniany o nowości budowlane ukazujące się na rynku budowlanym.

Zdzisław Kleszcz
Specjalista ds inwestycji i remontów
OPL/BO/1813/02


Otrzymałem od Państwa dwie pozycje:
- Inżynier budownictwa
- Katalog inżyniera
Przekazałem obydwie pozycje (z klauzulą bezwarunkowego zwrotu do mnie :) ), kolegom na budowie. Wszyscy inżynierowie starsi stażem znali pozycje pierwszą, jednakże druga była dla większości nowością. Odnieśli się do niej życzliwie i co bardzo prawdopodobne, będą chcieli takie wydanie otrzymywać. Pozycja pierwsza jest niewątpliwie pozycją bardzo ciekawą, szczególnie dla tych osób, które chcą być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami. Jeśli chodzi o przydatność Katalogu Inżyniera wszystko zależy od stanowiska na którym dana osoba pracuje. Dla mnie osobiście, jak i dla całego działu logistyki, będzie to nieocenione kompendium wiedzy na temat firm i podwykonawców dostępnych na rynku budowlanym. Przyda się też niewątpliwie Kierownikom Projektów i Kierownikom Robót, którzy chcą "trzymać całą budowę w garści" i mieć na bieżąco wpływ na konkretne decyzje.
Niewątpliwie jest to pozycja, która może wiele wnieść do ich życia zawodowego.

Specjalista ds. Logistyki Projektów
HOCHTIEF POLSKA Sp. z o.o.


Na wstępie chciałbym nadmienić, że bardzo cenię Wasze publikacje zawarte w Katalogach. Pracuję w PGE KWB Turów S.A. Oddział - ZTiST, gdzie zajmuję się między innymi projektowaniem i nadzorem robót remontowo-budowlanych. Często korzystam z rozdziałów "materiały izolacyjne" i tak np. w oparciu o technologie zawarte w edycji 2007/08 wykonaliśmy renowację pokryć z papy termozgrzewalnej środkiem Siplast Primer (grunt) i Silver Primer (szybki lakier) produkcji ICOPAL Zduńska Wola - ok.600 m2, korzystam też w szerokim zakresie z rozdziału „chemia budowlana.
Pomocnym jest także Katalog dotyczący instalacji, gdzie szczególnie interesuje nas temat wentylacji – aktualnie korzystamy z usług firmy TOP PROJEKT sp. z.o.o. Wrocław, która projektuje i będzie wykonawcą systemów wentylacji w dwóch halach naprawczych naszego zakładu – wybór tej firmy oparty został między innymi o informacje umieszczenie w Waszym katalogu.
Myślę że wydawane w obecnej formie Katalogi zawierają w swojej treści wszystkie niezbędne dane, pozwalające na podjęcie prawidłowych decyzji.

Stefan Kononowicz
Inspektor Nadzoru Budowlanego
DOŚ/BO/0334/01


Katalog Inżyniera jest zwięzłym i rzeczowym opracowaniem, które bardzo mi pomaga w pracy zawodowej. Na co dzień zajmuję się wykonawstwem w budownictwie i często korzystam z informacji zawartych w katalogu na temat dostępnych materiałów oraz firm, które je produkują. Tematyka zawarta w katalogu jest obszerna i umożliwia łatwe porównanie dostępnych na rynku materiałów oraz wyrobów.|

Paweł Gałązka
Kierownik działu przygotowania produkcji
ZAP/BO/0282/03


Jestem doświadczonym budowlańcem, właścicielem firmy budowlanej, posiadam szereg uprawnień budowlanych oraz kilkunastoletni staż pracy w branży budowlanej. Jeżeli chodzi o pomoc „KATALOGU INŻYNIERA budownictwo ogólne” to: podpowiada mi kiedy nie można i kiedy wolno zastosować dany materiał ze względu na warunki atmosferyczne (np. cegła, pustak), prezentuje najnowsze wyroby z dziedziny budowlanej o których nie słyszałem. Jeżeli chodzi o pomoc „KATALOGU INŻYNIERA budownictwo ogólne” dla mojego syna (studenta pierwszego roku budownictwa) katalog ten zawiera cenne informacje na temat wymiarów wyrobów ceramiki czerwonej oraz cegieł wapienno-piaskowych, ich zastosowanie oraz najważniejsze - współczynnik przewodzenia ciepła. Są to naprawdę cenne informacje na studiach budowlanych. Katalog został przygotowany profesjonalnie.

Stanisław Roman Szewczuk
LUB/BO/0235/04


KATALOG INŻYNIERA jest dla mnie cenną publikacją ponieważ:
- pozwala na weryfikacje usług na rynku budowlanym oraz w branżach
instalacyjnych
- pomaga trafnie ocenić możliwości zaprezentowanych tam firm
- daje swego rodzaju pogląd na sytuację i kondycję w jakiej ewentualny
kontrahent się znajduje.
... ponadto ma czytelną i barwną szatę graficzną.

Ireneusz Dokurno
GENERAL MANAGER
DOŚ/BO/0175/06


Od 2 lat korzystam z "KATALOGU INŻYNIERA" i mogę stwierdzić, że jest on bardzo pomocny przy wykonywaniu kosztorysów i sporządzaniu ofert przetargowych. Naprawdę nieoceniona pomoc.

Zbigniew Bartkowiak
WKP/BO/0292/06


W związku z wykonywaną przeze mnie pracą (inwestycje - przygotowanie i realizacje dla administracji państwowej), KATALOG INŻYNIERA jest jedynym takim wydaniem, gdzie znajdujemy wszystkie poszukiwane informacje z rynku. Ponadto w odróżnieniu od innych tego typu wydawnictw (np. katalog firm instalacyjnych) jest graficznie bardzo atrakcyjny, co pozwala bez znużenia przeglądać je. Prosta, atrakcyjna forma + maksymalna ilość informacji.

Jakub Wątrobiński
Główny specjalista
LUB/IS/0901/01


Katalogi są bardzo dobrze wydane. Przydają się szczególnie przy stosowaniu nowych technologii /przeze mnie jeszcze nie stosowanych/. Dobrze by było przy niektórych materiałach dołączyć jakieś dodatkowe szczegóły odnośnie metod i sposobów wykonania (strony instrukcyjne). Chodzi o fachowe wskazówki, które pomagałyby w wykonawstwie.

Zdzisław MACIEJOWSKI
Kierownik budowy
SLK/BO/3300/02
W jakich sytuacjach przydaje się Katalog Inżyniera? Otóż ponieważ pracuję u dewelopera, wiąże się to z koniecznością wiedzy na temat różnych producentów, którzy mają, np. w swojej ofercie grzejniki. Dzięki Katalogowi, mogę szybko dowiedzieć się jacy to producenci i poszerzyć potem wiedzę na stronie www.kataloginzyniera.pl, bądź telefonicznie (wszystkie te informacje są w katalogu). Ponadto wchodzi właśnie w życie ustawa o świadectwach energetycznych, i tu potrzebne są do dane techniczne, które są też zawarte w katalogu, np. Λ cegły, albo od razu podany opór. Można nie tylko dane takie tam znaleźć lecz wiele, wiele innych tych najbardziej potrzebnych.
Dlatego uważam, że katalog ten jest bardzo przydatny. Ja jeszcze nie mam uprawnień, ale ma je mój tata, w związku z czym korzystamy wspólnie z katalogów ;-).

Agnieszka Strużyńska


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treści opinii. Wszystkie teksty są własnością piszących. Jednocześnie każdy autor oświadcza, że wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r. Nr 101, poz. 926).