Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Vademecum Infrastruktura

Granulator Destruktu Asfaltowego

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

MAKRUM Project Management Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 25.10.2017 r.

Wśród nowości ukazujących się na rynku w obszarze infrastruktury jest Granulator Destruktu Asfaltowego MAKRUM. Urządzenie to prezentuje innowacyjne podejście konstruktorskie oraz solidną budowę co sprawia, że użytkowanie staje się ergonomiczne, a obsługa jest bardziej intuicyjna.

Analiza rynku oraz trendy w sektorze budownictwa drogowego i modernizacji infrastruktury drogowej jednoznacznie wskazują na sukcesywny wzrost udziału granulatu pochodzącego z destruktu asfaltowego do produkcji nowych mieszanek bitumicznych. Wynika to zarówno z coraz bardziej restrykcyjnych norm ekologicznych, jak i wiąże się z aspektami ekonomicznymi w tej branży.

Właśnie dlatego zespół konstruktorów MAKRUM opracował maszynę, która jest w stanie sprostać tak wysokim normom ekologicznym oraz spełnić oczekiwania i potrzeby drogowców, aby budować coraz lepsze nawierzchnie z tańszych surowców wtórnych jednocześnie szanując otaczające nas środowisko. Granulator Destruktu Asfaltowego to innowacyjny produkt, który eliminuje wady standardowych maszyn kruszących. Charakteryzuje się on nie tylko wysoką wydajnością, ale przede wszystkim niską energochłonnością. Ponadto urządzenie może pracować w każdej temperaturze, ponieważ ma system samooczyszczania i pozwala na dużą ergonomię podczas użytkowania. Maszyna  wyposażona jest w prosty i łatwo dostępny mechanizm regulacji szczeliny, wysokiej klasy napędy, niezależną  regulację napięcia wstępnego i szczeliny walców, jak również system samooczyszczania zapobiegający zalepianiu się granulatora w każdej temperaturze. Maszyna wyróżnia się łatwą wymianą okładzin niewymagającą używania specjalistycznych narzędzi.

Vademecum Infrastruktura, MAKRUM, Granulator Destruktu Asfaltowego

Fot. Granulator Destruktu Asfaltowego

Wielomiesięczne testy i szereg zastosowanych zmian umożliwiły wprowadzenie na rynek produktu, który pozwala na rozrabianie destruktu asfaltowego po wstępnym skruszeniu lub w postaci frezowiny asfaltowej. Na przykład rozwiązanie z zastosowaniem stacjonarnej ramy z koszem zasypowym i przesiewaczem umożliwia zwiększenie wydajności granulatora nawet dwukrotnie poprzez wstępne przesiewanie oraz uzyskanie produktu o wybranej granulacji.
Maszynę skonstruowano zgodnie z najnowszymi trendami w zakresie wykorzystanych materiałów zapewniając maksymalnie długie cykle używania części eksploatacyjnych i bezproblemowej wymiany podstawowych elementów.
Wyróżniającym się elementem maszyny jest pełna regulacja szczelin i nastaw walców, co daje nieograniczone możliwości uzyskiwania pożądanego granulatu.

Nazwa parametru  Wartość
 Szerokość i długość wlotu granulatora  300x1000 mm
 Szerokość komory granulującej  1150 mm
 Maksymalna wielkość brył podawanego materiału przy szczelinie s = 12 mm  60 mm
 Wielkość szczeliny  5-45 mm
 Moc silników napędu głównego  2x15 kW
 Teoretyczna wydajność granulatora dla szczeliny 12 mm i materiału
wejściowego (nadawy) wolnego od zanieczyszczeń
 do 40 t/h
 Całkowita masa granulatora wraz z napędem  4200 kg
 Teoretyczna wielkość ziarna produktu końcowego dla ustawienia szczeliny
s = 12 mm
 do 22 mm

 

Makrum, Vademecum Infrastruktura

MAKRUM Project Management Sp. z o.o.

MAKRUM to marka z niemalże 150-letnim doświadczeniem. Zajmuje się produkcją maszyn krusząco-mielących np. kruszarek, młynów. W ofercie ma też innowacyjny produkt: Granulator Destruktu Asfaltowego. MAKRUM wykonuje również ciężkie konstrukcje stalowe.

Ekologia a Granulator Destruktu Asfaltowego

Tworząc nowy produkt od początku zakładaliśmy, że ma być on wyjątkowo innowacyjny i wyróżniający się na rynku. Postawiliśmy nie tylko na jego funkcjonalność, ale także na

więcej »

Granulator Destruktu Asfaltowego

Wśród nowości ukazujących się na rynku w obszarze infrastruktury jest Granulator Destruktu Asfaltowego MAKRUM. Urządzenie to prezentuje innowacyjne podejście konstruktorskie oraz solidną

więcej »

Dokumenty tekstowe

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie