Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Vademecum Infrastruktura

ELKON POLSKA Sp. z o.o. - prezentacja

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

ELKON POLSKA Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 20.10.2017 r.

Elkon, założony w Turcji w 1975 r., to jeden z największych producentów wytwórni betonu w Europie (powyżej 3000 zainstalowanych betoniarni w ponad 107 krajach świata). Na przestrzeni 42 lat firma opracowała design, wydajną produkcję, szybką instalację oraz serwis posprzedażowy ponad 40 modeli węzłów betoniarskich. W ofercie znajdują się mobilne, częściowo mobilne i stacjonarne węzły betoniarskie, a także pompy do betonu, systemy recyklingu betonu, zabudowy zimowe, systemy grzewcze wytwórni oraz bardzo szybkie kubełkowe przenośniki betonu. Na życzenie klienta firma wykonuje również projekty specjalne węzłów betoniarskich, dostosowywane do ich wymagań i możliwości. Oprócz sprzedaży oraz wynajmu maszyn oferuje także lokalny magazyn części znajdujący się w Warszawie. Spółka zajmuje się również obsługą kontraktów od strony produkcji betonu z wykorzystaniem materiałów klienta.

Węzeł ELKON – MIXMASTER 30
Nowym produktem firmy jest bardzo mobilny węzeł betoniarski ELKON – MIXMASTER 30. Pozwala on na produkcję betonu i stabilizacji w dowolnym miejscu, zgodnie z zapotrzebowaniem. Szczególnie polecany jest firmom brukarskim, zdolnym produkować ok. 150-200 m3 stabilizacji/podbudowy na dzień.

Węzły Mobile Master, Quick Master, ELKOMIX
Zalety wytwórni betonu ELKON:
■  łatwy i ekonomiczny transport
■  węzły serii Mobile Master – jednostka główna transportowana przy użyciu zaledwie jednego ciągnika siodłowego, wszystkie urządzenia umieszczone zostały na pojedynczym bloku podwozia wyposażonego w tylną oś z oponami
■  węzły serii Quick Master oraz ELKOMIX – transportowane za pomocą możliwie najmniejszej liczby 40" kontenerów lub plandek typu TIR
■  łatwe do wykonania fundamenty – wszystkie komponenty zainstalowane mogą być na płaskiej betonowej powierzchni, na poziomie gruntu
■  szybka instalacja i krótki czas uruchamiania produkcji – główne moduły i przewody są instalowane w fabrykach Elkon, aby zapewnić łatwy i szybki montaż na miejscu.


węzły betoniarskie, elkon

Wynajem sprzętu
Firma Elkon zajmuje się wynajmem węzłów betoniarskich. Dzięki temu zamiast kupna klient ma możliwość zaoszczędzenia pieniędzy na realizowanym kontrakcie oraz ma pewność, że otrzyma beton na czas, zgodnie z harmonogramem i w ilości na jaką obecnie ma zapotrzebowanie.
Elkon oferuje różne węzły betoniarskie mobilne oraz szybko przestawne o wydajnościach na poziomie 80–360 m3/h, a także maszyny do produkcji stabilizacji czy mieszania kruszyw o dużych wydajnościach rzędu 300 t/h.
Węzły betoniarskie wynajmowane przez firmę, montowane są bezpośrednio na zapleczu budowy, posadowione mogą być na płytach drogowych, bez konieczności wykonywania specjalnych fundamentów. Ich instalacja nie wymaga uzyskiwania jakichkolwiek pozwoleń na budowę, czy też oceny oddziaływania na środowisko.
Wynajęcie węzła betoniarskiego do obsługi dużej inwestycji staje się opłacalne już przy wielkości produkcji rzędu 30 000 m3 betonu. Dodatkową zaletą maszyn Elkon przeznaczonych do wynajmu jest to, że są to nowe węzły betoniarskie, co minimalizuje ryzyko przestojów w pracy, powodowanych przez awarie.

węzeł betoniarski, elkon

Serwis posprzedażowy
Elkon ma wysoko wykwalifikowany zespół odpowiadający za sprawną, profesjonalną obsługę posprzedażową.
Główne cechy obsługi posprzedażowej świadczonej przez firmę to:
■  magazyn części zamiennych wszystkich typów węzłów betoniarskich Elkon
■  wymagana kontrola i ewentualne korekty systemu automatyki wytwórni betonu mogą być wykonane przez zdalne połączenie internetowe
■  podczas rozruchu wytwórni zespół nadzorujący Elkon przeprowadza szkolenie dla operatorów i inżynierów klienta w zakresie użytkowania, konserwacji sprzętu itp.

ELKON POLSKA Sp. z o.o.

Firma oferuje betonownie w różnych konfiguracjach, mieszalniki, pompy do betonu, systemy recyklingu oraz systemy grzewcze wytwórni. Oprócz sprzedaży i wynajmu maszyn firma zapewnia profesjonalny serwis posprzedażowy, a także lokalny magazyn części.

ELKON POLSKA Sp. z o.o. - prezentacja

Elkon, założony w Turcji w 1975 r., to jeden z największych producentów wytwórni betonu w Europie (powyżej 3000 zainstalowanych betoniarni w ponad 107 krajach świata). Na przestrzeni 42 lat

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie