Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

izbudujemy.pl » Artykuły » Vademecum

Jak ułożyć warstwy dachu zielonego na płycie garażowej?

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

IZOHAN Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 27.06.2017 r.


Dachy zielone jako patio na płytach garażów podziemnych są częstym rozwiązaniem architektonicznym cieszącym się coraz większą popularnością. Na powierzchni takiego dachu mogą występować cztery różne strefy użytkowe: strefa relaksu z zielenią intensywną, strefa zabaw dla dzieci, strefa ciągów pieszych i jezdnych oraz strefa parkingów.
Z uwagi na użytkowy charakter dach powinien mieć odwrócony układ warstw. Na zagruntowanej płycie garażowej wypadałoby przewidzieć dwuwarstwową izolację z pap bitumicznych o dobrych właściwościach: mocnej osnowie i asfalcie modyfikowanym SBS do tego stopnia, by spełniał warunek giętkości w temperaturze -15oC lub niższej. Dodatkowo druga warstwa papy powinna być odporna na przerost korzeni, by wyeliminować ryzyko perforacji hydroizolacji. Przykładem takiej papy jest oferowana przez naszą firmę IZOLMAT PLAN zielony dach PYE PV250 S5,0.
Następnie układana jest termoizolacja, która powinna być wykonana z materiału nienasiąkliwego. Kolejne warstwy będą różniły się w zależności od strefy dachu. W przypadku strefy relaksu z zielenią intensywną będzie to: warstwa zabezpieczająca, warstwa drenażowa, warstwa filtracyjno-ochronna oraz warstwa wegetacyjna, dla której należy zaplanować system nawadniania.
W strefie parkingowej i ciągów pieszych nie występuje warstwa wegetacyjna. Zastępuje ją kostka brukowa i podbudowa. W strefie parkingowej pod podbudową stosuje się również warstwę rozprowadzającą nacisk, a pod termoizolacją układa warstwę rozdzielająco-ślizgową.

Tomasz Czaprański
Doradca Techniczny

IZOHAN Sp. z o.o.

Firma oferująca systemowe rozwiązania w zakresie hydroizolacji i renowacji: fundamentów, tarasów i balkonów, dachów, pomieszczeń mokrych, basenów, zbiorników na wodę i nieczystości, posadzek oraz obiektów inżynieryjnych, drogowych i przemysłowych.

Wykonywanie izolacji przeciwwodnej na świeżym betonie

Dla każdego inwestora istotny jest czas przeznaczony na wykonanie inwestycji. Jeśli jest to możliwe, wykorzystuje się technologie, które umożliwiają skrócenie poszczególnych etapów

więcej »

IZOHAN Sp. z o.o. - prezentacja

IZOHAN to polska, dynamicznie rozwijająca się spółka z blisko 30-letnim doświadczeniem na rynku materiałów budowlanych. Firma oferuje systemowe rozwiązania w zakresie hydroizolacji i

więcej »

Ochrona przed rakotwórczym działaniem radonu

Raporty Światowej Organizacji Zdrowia wskazują radon jako najgroźniejszy czynnik powodujący raka płuc dla osób niepalących, a drugi dla palaczy tytoniu. Radon wpływa także na rozwój

więcej »

Jak ułożyć warstwy dachu zielonego na płycie garażowej?

Dachy zielone jako patio na płytach garażów podziemnych są częstym rozwiązaniem architektonicznym cieszącym się coraz większą popularnością. Na powierzchni takiego dachu mogą

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie