Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

kataloginzyniera.pl » Artykuły » Katalog Inżyniera

Oprawy oświetleniowe DUST PROFI LED

  • Drukuj
  • Drukuj
  • Powiadom znajomego
  • Podziel się w internecie

GREENLUX Sp. z o.o.

Data wprowadzenia: 29.12.2015 r.

DUST PROFI LED to seria energooszczędnych opraw oświetleniowych w technologii LED. Produkt został stworzony od podstaw z uwzględnieniem koncepcji ekoprojektowania, jak również potrzeb i oczekiwań użytkowych. Konstrukcja, dobór materiałów i własności funkcjonalne pozycjonują model DUST PROFI LED w grupie zaawansowanych, nowoczesnych i energooszczędnych rozwiązań oświetleniowych.

Źródłem światła opraw DUST PROFI LED są nowoczesne diody LED typu SMD 2835 marki Epistar. Rzeczywista ilość światła emitowanego poza oprawę wynosi ponad 100 lm/W. W praktyce oznacza to ponad 2-krotne mniejsze zużycie energii w porównaniu do opraw świetlówkowych ze statecznikiem indukcyjnym VVG klasy B2.
Oprawę tworzy monolityczna, poliwęglanowa (PC) obudowa. Oznacza to konstrukcję pozbawioną szwów, spoin i szczelin wzdłuż całej długości, co zapewnia odpowiednio wysoki stopień ochrony przed wpływem czynników zewnętrznych, wynoszący IP66 (pyłoszczelność i wodoszczelność). Sztywność całej konstrukcji wspomaga wewnętrzny, lekki aluminiowy profil, będący jednoczenie radiatorem. Taki typ konstrukcji zapewnia również wysoki stopień ochrony przed uderzeniami (IK08), pozycjonując tym samym oprawę w kategorii wyrobów wandaloodpornych.
Oprawa wyposażona jest w zaciski sprężynowe umieszczone na wysuwanej wewnętrznej płycie. Umożliwia to szybki dostęp do przyłącza elektrycznego i łatwość podłączenia przewodów. Dodatkowo, oprawy mają wewnętrzne okablowanie przelotowe i drugie przyłącze elektryczne. Daje to możliwość łączenia opraw – jedna do drugiej, bez konieczności wyprowadzania dodatkowych punktów zasilania w obiekcie. Ponadto, sposób wewnętrznego oprzyrządowania zapewnia łatwą adaptację urządzenia do współdziałania z zewnętrznymi czujnikami sterującymi pracą oprawy (np. czujnikami ruchu, czujnikami zmierzchowymi itp.).
DUST PROFI LED mocuje się do podłoża z wykorzystaniem wsporników typu „klik” należących do wyposażenia oprawy. Te same wsporniki dają możliwość zawieszenia oprawy na dodatkowych linkach zwieszakowych.
Żywotność modelu DUST PROFI LED (wg dyrektywy ErP) wynosi 50 000 godzin, przy jednocześnie zredukowanej utracie strumienia świetlnego. Oprawa cechuje się także bezzwłocznym, bezmigotliwym zapłonem, natychmiastowym i pełnym poziomem świecenia, a także wysoką odpornością na częste cykle włącz/ wyłącz. Temperatura barwowa oraz wysoki wskaźnik oddawania barw otwierają szerokie spektrum zastosowań produktu m.in. tam, gdzie wymagana jest wysoka ergonomia, energooszczędność i efektywność świecenia.
Przykłady zastosowania: zakłady produkcyjne, spożywcze i przetwórcze, montownie, warsztaty, piwnice, ciągi komunikacyjne, parkingi samochodowe, garaże, hale sprzedażowe i targowiska, magazyny, sklepy i zaplecza sklepowe oraz pomieszczenia opieki zdrowotnej.
Oprawy serii DUST PROFI LED objęte są 5-letnią gwarancją fabryczną. W 2015 r. na Targach Światła i Elektrotechniki zajęły I miejsce w kategorii „Na najbardziej innowacyjny wyrób lub technologię” oraz I miejsce „Na najlepszy wyrób” w kategorii „Oświetlenie techniczne dla przemysłu i biznesu”.
Parametry techniczne oprawy oświetleniowej DUST PROFI LED:
■  napięcie zasilania: 220-240 V
■  częstotliwość: 50/60 Hz
■  ochrona przed porażeniem prądem elektrycznym: klasa I
■  zasilacz: zintegrowany, stabilizowany i odporny na zwarcie LED CCD
■  wskaźnik efektywności energetycznej EEI modułu LED: A++
■  zakres temperatury pracy: od -25 do +55oC
■  do stosowania na zewnątrz i wewnątrz
■  współczynnik mocy PF ≥ 0,90
■  zgodność z dyrektywami i specyfikacjami UE: RoHS, CE, EEI, WEEE, Ecodesign EuP/ErP.

greenlux, oprawy oświetleniowe, dust profi led

GREENLUX Sp. z o.o.

Oprawy oświetleniowe DUST PROFI LED

DUST PROFI LED to seria energooszczędnych opraw oświetleniowych w technologii LED. Produkt został stworzony od podstaw z uwzględnieniem koncepcji ekoprojektowania, jak również potrzeb i

więcej »

W celu wysłania wiadomości przepisz hasło z obrazka:

Wyślij kopię wiadomości również do mnie

Produkty (0)

www.inzynierbudownictwa.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl